8 Kas 2014

Proderma 5'i 1 arada Şampuan

Saçlarım uzadıkça daha sağlıksız olmaya başladı. Düzgün beslenmeme ve saçlarla pek ilgilenmeme ile de alakalı olabilir. Marketten aldığımız şampuanlar da içinde anlayamadığımız kimyasallar ile dolu zaten. Şehrin kirliliği de 7/24 binince yıpranmış saç kaçınılmaz oluyor. Son zamanlarda da kepeklenmeye ve çok fazla kırılmaya başlayınca annem bir aktartan bu şampuanı almış. İsmi tam olarak nedir tam anlayamadım. Sanırım, Proderma 5'i 1 arada Şampuan.

5 farklı bitkiden üretilmiş. Argan yağı saç derisinin nem oranını dengeliyor. Boabab yağı saçın yağlanmasını engelliyor. Sarımsak özü kepeğe karşı etkili. Yılan yağı dökülmelere karşı etkili. Entele de saç uzamasına yardımcı oluyor. Tuz, paraben ve alkol içermediği yazılmış. 

İçindekiler:
Deionize Water, Sodium Lauryl Ether Sulfate, Keratin, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Pearl Powder, Argan Oil, Baobab Oil, Garlic Extract, Snake Oil, Entele Extract, Fennel, Camomile, Balm Mint, Mistleteo, Yarrow, Cocomidoproply Betaine, Vitamin B8, Citric Acid, PEG–7


Yılan Yağı
Benim dikkatimi çeken ilk şey Yılan yağı oldu. Ne olduğunu bilmediğim bir şey ve hayvansal şeylerin kullanımına karşı olduğum için bir şey alırken dikkat etmeye çalışıyorum. 

Yılan yağı, güçsüz ve zayıf saçları güçlendirip, hızlı uzamasını sağlayan, tamamen doğal bir ürün olduğu internet kaynaklarında geçiyor. Aslında, gerçek yılandan üretilmiyor. İçinde madeni yağ, kırmızı biber, terebentin, kafur, yüzde 1 fatty oil (sığır yağı varsayılmaktadır) maddeleri var.

Yalnız biraz daha araştırınca aslında yılan yağı diye bir şey olmadığının, Amerika'da sadece bir pazarlama ürünü olduğunu belirten kaynaklar var. Bir blogger bununla ilgili şöyle bir şey yazmış. Wikipedia yazısını da incelemek için tıklayabilirsiniz.

Kutuyu inceleyince de 5 bitkinin görselini kullanmışlar ve yılan yağı için de yılan görseli yerleştirmişler. Üreticilerin bunun yılandan üretilmediğini bilip, ona göre tasarım yapmaları bence çok daha samimi olurdu. Bir de organik ürün sertifikası üzerinde yok. 

Bu ürünü gören, kullanan var mı? İçindekiler hakkında ters bildiğin bir şey varsa yorum olarak yazın lütfen ki öğrenmiş olayım ben de. 

Şişe 500 ML
Fiyat: 25 TL
PH 5.5


FOLLOW ON

Yorum Gönder