17 Tem 2014

Olimpos, Çıralı gezisi 2 / Elif Camping

Gelelim şimdi kaldığımız yere. İnternetten araştırarak ve oranın yerlisi bir arkadaşın yardımı ile en son Elif Camping'te kalmaya karar verdik. Burayı tercih sebebimizin nedeni fiyatlarının uygun ve internet yorumlarının hep güzel olmasıydı. 
"Huzura ermek,
huzura kavuşmaksa eğer amacın,
başlangıcıdır Çıralı kumsalında ilk adım...
Ve söz...
En rahat uykunu çamların gölgesinde,
dalga sesleriyle,
Kuşlar, Carettalar, Planktonlar
eşliğinde yapacaksın..."
5 günlük tatilimizden çok mutlu ve eğlenmiş olarak döndük. Hatta geri dönüşte mutsuz oldum, dönmek istemedim. Oralar o kadar güzeldi ki insan yaşlanmaz hiç. Stressiz, huzurlu, sessiz ortamlar. Bu denli bizim için güzel geçmesi her şeyin çok güzel gitmesinden de kaynaklı tabi. 

Elif Camping'te klimalı/klimasız odalar bulabileceğiniz gibi kendi çadırınızla da kamp yapabilirsiniz. Çadırınız yoksa size çadırlı alan da kiralayabilirsiniz. Biz kendi çadırımızla, kahvaltı dahil günlük 25 liraya kaldık. Kamp alanında internet ve priz bulunmakta. İletişimden kopmak istemeyenler hem kafa dinleyip hem de dünyayı takip edebilirler.

En büyük avantajından biri denize yakın olması. Camping alanının dekorasyonu, gelen insanlar tam bir hippi köyü havasındaydı.
Çadır alanımız. 
Çadırda kalmak çok eğlenceli. Kaplumbağa gibi yaşamayı deneyebilirim bir ara. Bir şeylere sahip olmama duygusu insanı tamamıyla özgür ruhlu yapıyor. Gerçi çadırda bir akşam kaldım. Bar kısmında yatak gibi çardaklar var. Pikemi alıp orada sabahladım hep. Yalnız sinek kovucu bulundurmayı unutmayın. Uyuz edebiliyorlar.  

Hemen yan tarafımızda yoga alanı bulunuyor. Bize denk gelmedi ama bazı zamanlar sabahları yoga etkinliği olabiliyormuş. İsteyen bu alanda yoga da yapabiliyor. Yoga demişken... Dolunay zamanına denk geldiğimiz için Full Moon Celebration etkinliği vardı. Role Street, Çıralı Elif Camping kumsalında dolunay meditasyonu, yoga terapi, fire show, mosnter performance gibi etkinliklerde bulundular.

Kampın kendi çadırları. Çadırınız yoksa bunları da kiralayabilirsiniz.

Her odanın isimleri var. Bu isimler, ünlü felsefeci, yazar gibi kişilerin ön adlarından oluşuyor. Hangi odada kalıyorsun? William'da! :) Eğlenceli ve yaratıcı.Alandaki tüm dekorları kendileri yapmış. Ortak duşlar bulunuyor. Taşlar üzerinde açık havada yıkanmak rahatlatıcı. Sıcak su da bulunuyor.Ortak kullanabileceğiniz mutfağı da mevcut. Dışarıdan malzeme alıp kendi yemeğinizi de hazırlayabilirsiniz. Buzdolabı ve ocak mevcut.Yaratıcılık hayata renk katar!
Kamp içinde üç adet bisiklet var. İstediğiniz gibi alıp gezebilir, market alışverişine çıkabilirsiniz. 

Restoran/Bar alanı. 
Hamaklar, masalar, çardaklar, salıncaklar mevcut bu alanda. Hepsinin keyfini çıkartın!
Mini bir kitaplığı da var. Benim gibi kitapseverler için güzel kitaplar mevcut. Öğlen saatinde denize girmektense kitap okumayı tercih ettim ben. Kahvaltı sabah 8'de başlıyor ve 12'ye kadar devam ediyor. Tahtada günün menüsü yazıyor. Fastfood tarzı dışında her gün ev yemeği de çıkıyor. Bu masada istediğiniz şeyi yapabilirsiniz. Alın boyaları taşları, kozalakları boyayın. Kesin biçin kağıtları. Yaratıcı ruhunuzu ortaya çıkartın.

Belki bizim şansımızaydı ama herkes birbiri ile kaynaştı. Birçok güzel insanla tanıştık. Elif Camping sahipleri de çok sıcak insanlardı. Bir yerin sevilmesine bunun büyük etken olduğunu düşünüyorum. İkinci günden sonra zaten misafir sıfatımız kalktı. Yeri benimsemeye başladık. Hatta tabakları falan toplayıp biz götürüyorduk. 

İstediğiniz gibi rahatça takılabileceğiniz bir yer. Kimsenin kimseye bir zararı olmayacağı, güvenle tatil yapabileceğiniz bir kamp alanı. Yalnız kötü bir haberim var. Yakın zamanda burası el değiştirecekmiş. Bu değişimden sonra aynı etkiyi, aynı havayı koruyabilir mi bilmiyorum. Pek sanmıyorum. Sahipleri Kamboçya'da Rumi Bungalows isimli yine aynı tarzda bir yer açmışlar. Yolunuz bir gün düşerse buraya da uğrayın derim. 

Elif Camping
Ulupınar Mevkii, Çıralı Antalya
+90 242 825 73 54

Ulaşım: Antalya otogarına vardıktan sonra. Olimpos, Çıralı tarafına giden otobüsler kalkmakta. Çıralı tarafı için Çıralı Kavşağı'nda inip tekrardan dolmuşa bineceksiniz. Kavşakta ineceğinizi önceden bildirin. Otobüs 12 L, dolmuş da 5 L tutuyor. Otostopla da şansınızı deneyebilirsiniz. Ama çok sıcakta o kadar yükle biz hemen varmayı tercih ettik. 


Son olarak kamp alanın sevimli canlıları Risus ve Solo! Fotoğraf kime ait bilmiyorum ama çok güzel.


FOLLOW ON

Yorum Gönder