4 Mar 2014

Hollywood Hırsızları: The Blind Ring


!!Spoiler içerir!!

Merhaba,
Bu filmi izlemeden önce böyle bir olayın gerçekliğinden haberim yoktu ama film bittikten sonra google'da merak edip baktım. Olay gerçekten ilginç geldi. Lisede arkadaşlarla takılırken, ünlü birinin evine gidip, eğlenip, en güzel kıyafetleri yürütmek kimin aklına gelir? Birkaç arkadaştan oluşan bu çete, Paris Hilton'dan Orlando Bloom'a kadar birçok ünlü ismin mükemmel evlerine girip çıkmış. Sanırım bu biraz onlar gibi olma isteğinin çılgınlaşmış versiyonu.

İşin bir diğer ilginç yanı, bu kadar lüks evlerin güvenliklerinin çok düşük olması. Paris Hilton'un evine 5 kere girmişler! Şaka gibi ki anahtar paspasın altındaymış. Aynı zamanda kasası kilitli bile değilmiş. Ünlü dedikodu sitelerinden önce ufak bir araştırma yapıyorlar; evde olup olmadıklarını öğreniyorlar. Daha sonra Google Eart'ten de ev adreslerini buluyorlar. Bu kadar basit! İnternet denen şeyin aslında ne kadar tehlikeli olduğunu anlıyoruz tekrardan. 

Yakalandıktan sonra yapılan açıklamalar da bir o kadar ilginç:
Girilen ilk ev Paris Hilton'undu. Nedeni ise gençlerin Hilton’un aptal olduğunu düşünmeleri. Yatağın üstünün kokain dolu olduğunu söyleyen gençler yatak odasının her yerinde mücevherler bulunduğunu söyledi. Hilton’un evine tam 5 kez giren hırsızlar ancak son seferde fark edildi.
Çete üyelerinden Lee, Hilton’un evinden anahtarını bile çaldığını, hatta anahtarı herkese ganimet gibi gösterdiğini söylüyor. Hırsızlar Hilton’un evinden 2 milyon dolarlık mücevher, kıyafet ve nakit para çaldı. Çete üyelerinden Ames, Hilton’dan çaldığı bir ceketi giyerek gece kulüplerinde boy göstermişti.

Oscar gecesinde Audrina Patridge'nin evine girdiler. Ancak, Audrina güvenlik kamerasını yerleştirmeyi akıl etmişti. Güvenlik kamerasından soygunu izleyen Partridge, “Büyük, korkunç adamlar göreceğimi sanıyordum. Ama bunlar sadece çocuk.” dedi. Hırsızlar aktristen 43 bin dolar değerinde laptop, el çantası, mücevher, bavul, nakit para ve kıyafet çaldı.

Lindsay Lohan'ın evi ise bu çetenin sonunu getirdi. Çünkü kamera kayıtlarında net bir şekilde çıkmışlardı. Lohan‘dan 130 bin dolar değerinde kıyafet, mücevher ve çanta çaldılar.

Orlanda Bloom ve Miranda Kerr, Rachel Bilson, Megan Fox ve Brain Austin çifti de diğer soyulanlardan.

Şimdi biraz da karakterlere bakalım

Alexis Neiers, Emma Watson
Gruptaki yarım ünlülerden sayılır aslında bu hatun. Realite Show'larda rol almış. Daha da ilerlemeye çalışıyor. Tüm bu olaylardan sonra kendini ekranlarda gösterme şansını da yakaladı aslında ve hapishane hücresi hemen evine girip soyduğu Lindsay Lohan'ın bir yanıydı. O dönem, Lohan da çünkü hırsızlıktan yargılanmıştı. Alexis, şu an evli ve bir çocuğu var. Hatta kendine ait bir sitesi de var.

Rachel Lee, Katie Chang
Bu hatun ise çetenin lideri. Her şey bunun başının altından çıkıyor. Aile sorunları var. Ama filmde bunlara yer verilmiyor, hissediyorsun sen :P Gözü pek, korkusuz bir abla. Üstüne bir de celebrity takıntısı var. Dört yıl hüküm giydi. Şu an nerede bilinmiyor. Zaten davranışlardan belli derinlerde bir sorun olduğu.

Tess Taylor, Taissa Farmiga

Tess'i, American Horror Story'den tanıdığımız Taissa canlandırıyor. Gerçi dizi ve filmin çekim tarihleri nedir bilmiyorum ama en azından benim için öyle. Taissa'yı burada biraz daha "bitch" olarak görüyoruz. Ve Tess'in yanında sönük kalmış biraz. Zaten, Tess playboylarda boy gösteren bir ablamız. Ayrıca, Alexis Neiers'in ailesi Tess'i evlat edinmiş. Kardeş gibi büyümüş bu ikisi. Bu paçayı yırtıyor. Sanırım kamerada gözükmediği için mahkemeye çıkmıyor dolaysıyla. Diğerleri ne düşünmüştür acaba? "Lan karıya bak, bizim gibi o da girdi hep ama kurtardı kıçı!" mı?

Courtney Ames, Claire Julien

Claire, bence çok seksi bir hatun. Filmde ses tonu da çok hoşuma gitti. Şu an, Woodland Hills College'ne gidiyor. Okuyup, büyük adam olacakmış.

Nick Prugo, Israel Broussard

Çetenin tek erkek üyesi. Bir liseden atılmış, diğerine geçmiş. Burada Rachel ile tanışıyor. Yakın arkadaş oluyorlar. Modaya meraklı bir abimiz. Kendini beğenme ile ilgili kişisel sorunları var. Çetenin ikinci lideri de denebilir. Şu an serbest.

Gerçekten ilginç ve her ne kadar kötü bir şey olsa da herhalde en eğlenceli zamanları o dönemdi. Siz yine de evde denemeyin! Bir de gerçek karakterlerin fotoğraflarının bulunduğu şöyle bir tumblr hesabı var. Çetenin içinde Diana Tamayo isimli bir kız daha var. Ama filmde yer almıyor ki asıl liderin bu olduğu da söyleniyor. 

Kısacası, konusu itibariyle izlenebilir. Sıkmıyor, akşam çerez niyetine izleyebilirsiniz. Bu karakterlerin binlerce hayranı olduğunu da eklemeden geçmeyeyim. Başlıklarda yazan ilk isimler şahısların gerçek isimleri; filmde farklı isimlerle canlandırılıyorlar. Ayrıca, şurada çalınan eşyaların albümü var. 
Dostluklar...

FOLLOW ON

Yorum Gönder