14 Mar 2014

Ekolojik Yaşam Rehberi


Yapacak hiçbir şey yok demeyin, çünkü yapılabilecek birçok şey var. Yazar Selen Özarslan Aktar’ın kitabı “Ekolojik Yaşam Rehberi”nde temizlikten kişisel bakıma kadar birçok tavsiyeyi bulabiliyorsunuz.

“Çevreci olmak hiçbir insanın düşündüğü gibi zevksiz giyinmek, hayattan zevk almamadan yaşamak ve kendini sınırlamak değildir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Eski Başkan Yardımcısı, Nobel Ödülü sahibi Al Gore’un kitabında ve DVD’sinde, Uygunsuz Gerçek (An Inconvenient Truth), yayınlanan araştırmalara göre çevreci olmak artık bir seçim değil, yaşlılığını ve gelecek nesilleri düşünenler için bir zorunluluktur.”

Ekolojik Yaşam Rehberi, alışkanlıklarımı değiştirmeyi hedefliyor. Bu önerileri uygulamak hem daha sağlıklı olduğu hem de daha ekonomik. Bir tek benim yapmamla mı bazı şeyler değişecek, demeyin. Öncelikle tüm dünya bir kenara kendi ve ailenizin sağlığı ile ilgili. Herkes kendi evinde bu değişeme başlarsa bunun etkisini tüm evren görmüş olacak. Hem ekonomik hem de ekolojik bir şeye neden hayır diyelim? Bence, alışkanlıklarımızı değiştirme vakti. Kitaptaki önerilerin hepsi basit aslında. Üşenmeyin sadece. Deneyin farkı görün; tecrübelerinizi paylaşın ki insanlar da sizleri örnek alsın. 

FOLLOW ON

Yorum Gönder