23 Eki 2013

Çöp kenarına bırakılan bebekler


Merhaba,
Dün iş yerinde dönen ilginç bir olaydan bahsetmek istiyorum. Özgür ile bir kadının iki aylık çocuğunu evde bırakarak tatile gitmesi ve bebeğin (doğal olarak) ölmesi haberini tartışıyorduk. Daha sonra konuya mutfaktaki ablanın da dahil olması ile birlikte asıl bomba patlar.

Kardeşinin eşi bir gün çöp konteynerinin yanında bir kız bebeği bulmuş. Bizim ablanın da iki oğlu var ama kız çocuklarını çok seviyor. Bu kişi de bunu düşünerek bu bebeği ablaya getirmiş. Abla da eşi de çocuğu kabul etmiş, büyütmek için fakat halen daha tam olarak anlayamadığım bir sebepten ötürü bu zavallı bebeği sahiplenemiyorlar. Anladığım kadarıyla dini sebepler engel oluyor. 

Daha sonra bebeği alıp, kocasından yeni boşanmış bir tane kızı olan bir komşuya götürüyorlar. Kadın da büyütmeyi kabul ediyor. Büyürken bunlar da mamasından, bezine birçok ihtiyacı için yardım ediyorlar.

Bebek şimdi büyümüş, durumu iyiymiş. 

"Polise neden gitmediniz?" diye sordum. "Annesi bırakmış bir bebeği polise götürsek onun için daha mı iyi olacaktı? Çocuk esirgeme kurumu daha mı iyi bakacaktı?" şeklinde bir cevap geldi.

Dışarıda gerçekten ilginç olaylar dönüyor. Ne desem bilemedim.
Dostluklar...

Yorum Gönder