10 Tem 2013

Beyaz tenli olmak


Beyaz tenli olmak seksidir. Göze değişik, güzel gelir. Kimine göre çirkin de gelebilir, ölü gibi de! Ama beyaz tenli olmak güzeldir. Beyaz tenli olunmaz doğulur! (MJ hariç) 

Gülü seven dikenine katlanır demişler. Beyaz tenli olmak her ne kadar hoş olsa da dezavantajları da çok fazla. Biraz bunlardan bahsedelim.

Beyaz tenli insan, Güneşi ne kadar çok sevse de fazla Güneş ışını en büyük düşmanlarından biridir bir kere. Yüzmeye gittiklerinde güneşlenmemeleri gerekir, yoksa tavuk götü gibi olur tüm vücudu. Bundan dolayı vücutları hassastır. Normal hayatlarında da yaz kış demeden güneş kremi sürüp dışarıya çıkmaları gerekir yoksa her an bir yerden alerji patlayabilir. 
Genelde yanaklarında, sırtlarında lekeler ya da çiller bulunur. Yaz aylarında bu lekelerde artış gözlemlenir. Bunlar kanser riski taşısa da göze güzel gelir. 

Suratta bir sivilce çıkarsa hemen kendini belli eder. Ufak bir sürtünmede bir tarafları hemen morarır. Herhangi bir sorunu vücudu hemen belli eder. Narindirler, hassastırlar yani. Epilasyon sonrasından hiç bahsetmiyorum bile. Bir gün boyunca kırmızı noktalar olur.

Ekşisözlükte bir yorum çok hoş, paylaşmak istiyorum:
"Ay'ın bir parçası, sabah renginin ta kendisidir. Savunmasız ve masum bir çıplaklığı vardır. Güzel kokarlar ve yumuşaktırlar. Tenleri pürüzsüz ve kaygandır. Buna nazaran temizliğin de simgesidirler. Güneş yerine ay ışığında güneşlenmiş gibidirler."  via 
Beyaz tenli insanlar sürekli "Ne kadar beyazsın." ya da "Ay, peynir gibisin.", "Biraz denize git de yan." gibi cümlelerle karşılaşır. 

Beyaz ten siyah saç, beyaz ten kızıl saç ya da beyaz ten sarı saç gibi her türlü kombinasyon bu beyaz ırklarla uyumludur. Ne yapsalar gider.


Biliyorum birçoğunuzun vampir fantezisi var. Bu etkiyi beyaz tenliler çok güzel yaratıyor. Küçük oyunlarınıza alet etmek için bire birler. Beyaz tenli erkekler genelde temiz suratlı oluyor. Kadını da erkeği de böyle büyülü, pek güzeller. Böyle şey gibiler, fantastik filmden fırlama gibiler. 

Biraz da azınlık olmalarından dolayı memleketimizde dikkat çekiyorlar. Ülkemizin kuzeyinde görülürler genelde. Kimilerine göre de çirkindirler ve kutsallaştırmaya gerek yoktur. 


Yorum Gönder