19 Haz 2012

The Museum of Innocence

Merhaba,
İngiltere'den arkadaşlar İstanbul'u mayıs ayında ziyarete gelmişti. Aslen Hindistanlı olan arkadaş Orhan Pamuk hayranı olduğundan buluştuğumuzda birlikte yeni açılan müzeye gittik. Ben de daha önce ziyaret etmemiştim. Yeri çok basit. Tophane durağından yokuş yukarı biraz yürüyorsun sadece. Güzel kırmızı bir bina. Koleksiyonları gezerken şöyle 60lar ve 70lere gidiyorsun. Ben kitabı okumadım. Aslında okuyup gitme taraftarıydım. Koleksiyonlar kitaptaki bölümlere göre dizilmiş. Hikayeyi bilmek sergiye daha çok anlam katacaktır. Misafirimiz gelince böyle olsun dedik. Bir kitap bir bilet yerine geçiyor bu arada. 

Müzeye giriş: tam:15 öğrenci:10 turist:25 Şu turistlere ayrı fiyat biçilmesini anlamam. Müzeler kültürün, sanatın birleştiği evrensel mekanlardır. Fiyat farkları olmamalı. Ayrıca içeride fotoğraf çekmek yasak.

Hi,
Some friends came to Turkey from England for visiting Istanbul on May. We visited "The Museum of Innocence" cus of One of them who is from Indian, fan of Orhan Pamuk. I hadn't been there before. It is closed to Tophane tram station. Just a bit walk upgrade. There is red, beautiful building. When you looking to collections, you feel like at 60s 70s. I didn't read book. I wanted to go after read. Collection were classed according to book. If you know the story, you will feel much more sensation. But we have guests and we just went. By the way, one book is one ticket. 


Museum costs:  full fare:15 student:10 for turist:25 liras. It is so nonsensical to be different for turist cost. Museum is global place that to amalgamate with culture, art etc. 
Museum website


Müze ile ilgili detaylar merak edenlere hemen TRT'nin hazırladığı Masumiyet Müzesi Belgeselini aşağıdan izlesin derim: If you wonder much more information about museum, you can watch documantary that The Museum of Innocence by TRT:
Yorum Gönder